Předplatné

Výsledky testů

Poradna

Články

Kampaně

       

Milé příznivkyně, milí příznivci časopisu dTest,

na základě Vaší registrace Vám zasíláme přehled nebezpečných výrobků na serveru www.dtest.cz za uplynulý týden:

REF: C008, 04 TMT COSMETICS PUDR

Jedná se o kosmetický přípravek – pudr – v zlaté plastové kazetě s průhledným plastovým víčkem, na víčku je uveden název výrobku a jeho jmenovitý obsah. Na dně je nalepena etiketa s českým názvem výrobku, seznamem přísad, jmenovitým obsahem, neplatným čárovým (EAN) kódem a dalšími kódy, symbolem Zeleného bodu, symbolem doby trvanlivosti po otevření (symbol otevřeného kelímku) a symbolem nabádajícím k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“). Výrobek není vybaven povinným značením, jako je např. osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce/dovozce) a šarže.

Riziko: zdravotní

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

ITEM NO: LL1829 Stíny na oči Qianyu New Attractive Fashion Color

Jedná se o kosmetický přípravek – oční stíny – v černém čtvercovém plastovém obalu, na průhledném víčku je název výrobku. Na dně je nalepena bílá papírová etiketa s českým názvem výrobku, seznamem přísad (v podobě nevyhovující platné legislativě), nesrozumitelným datem minimální trvanlivosti a varováním. Výrobek není vybaven povinným značením, jako je např. osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce/dovozce), nominální obsah, šarže a uvedení data minimální trvanlivosti v předepsané podobě.

Riziko: zdravotní

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

Article no.: 14/1992 sada odlivek Kama Sutra Shooter Glasses

Jedná se o sadu 6 ks skleněných odlivek s potiskem erotických motivů. Odlivky jsou uloženy do papírové skládačky, zabalené do celofánu. Na papírové skládačce se nachází název výrobku, různé kódy, adresa výrobce, země původu, pokyny k používání v různých jazycích (české značení chybí) a piktogram výrobku určeného pro styk s potravinami (symbol „pohárku a vidličky“).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

P6 Parfém s feromony

Výrobek je naplněn do cca 12 cm vysokého průhledného skleněného hranatého flakonu se šroubovacím uzávěrem zlaté barvy. Flakon je uložen do papírové skládačky z černé lepenky se zlatým potiskem. Na etiketě flakonu je uveden název výrobku P6 Parfüm, výrobce, kód výrobku, jmenovitý obsah, odkaz na šarže a symbol doby trvanlivosti po otevření (symbol otevřeného kelímku). Na papírové skládačce se nachází další název výrobku, vícejazyčné texty (název výrobku v národních jazycích a pokyny k použití), výrobce, kód výrobku, jmenovitý obsah a seznam přísad (je uvedena mj. látka 5α-Androstan-3α-Ol-17-One).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

P6 Parfém s feromony 10 ml

Výrobek je naplněn do cca 10 cm vysokého průhledného skleněného válcovitého flakonu se šroubovacím uzávěrem zlaté barvy. Flakon je uložen do papírové skládačky z černé lepenky se zlatým potiskem. Na flakonu je uveden název výrobku, výrobce, kód výrobku, jmenovitý obsah a symbol doby trvanlivosti po otevření (symbol otevřeného kelímku). Na papírové skládačce se nachází název výrobku, vícejazyčné texty (název výrobku v národních jazycích a pokyny k použití), výrobce, kód výrobku, jmenovitý obsah a seznam přísad (je uvedena mj. látka 5α-Androstan-3α-Ol-17-One).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

Klasický ženský parfém obohacený o feromony PHEROMONE eau de parfum WOMAN HOT

Výrobek je naplněn do průhledného skleněného válcovitého flakonu o objemu 50 ml s rozprašovačem. Flakon je uložen do papírové skládačky. Na flakonu je uveden název výrobku a jmenovitý obsah. Na papírové skládačce se nachází název výrobku (ve více jazycích), výrobce, distributor, kód výrobku, čárový (EAN) kód, symbol doby trvanlivosti po otevření (symbol otevřeného kelímku), symbol Zeleného bodu, seznam přísad (je uvedena látka Pheromone) a další texty.

Riziko:

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

tvářenka VOV blusher

Jedná se o kosmetický přípravek – tvářenku – v černé kulaté plastové kazetě s průhledným plastovým víčkem, na víčku je uveden název výrobku. Na dně je nalepena etiketa se seznamem přísad v podobě nevyhovující platné legislativě. Výrobek není vybaven povinným značením, jako je např. osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce/dovozce), jmenovitý obsah, datum minimální trvanlivosti a šarže.

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

Silikonová forma na VAFLE bankett

Nebalená silikonová forma tvaru pětilístku o rozměrech 21,5 × 2 cm. Výrobek je připevněn k papírovému kartonu s uvedením názvu, rozměrů, materiálu, kódu, pokynů k použití a dodavatele výrobku.

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

NO.8866 Plastová panenka MERRY CHRISTMAS

Plastová panenka vysoká cca 25 cm typu Barbie v barevné papírové skládačce s plastovým průzorem v čelní části. Na papírové skládačce se nacházejí texty identifikující výrobek (název a kód), označení shody CE, recyklační symbol, symbol Zeleného bodu, uvedení země původu, piktogram nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let (vyjádřeno také číselným značením 3+). Na dolepené etiketě se nachází další kód výrobku označený jako „Návod“, neexistující čárový (EAN) kód, český název výrobku, zavádějící informace o dovozci a označení shody CE.

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

Scooter Kolobežka N. 79926

Koloběžka je vyrobena z kovu, doplněná o samolepky a plastové doplňky. Zadní kolečko má brzdu. Výrobek se prodává v kartónové krabici

Riziko: poranění

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

ITEM NO: B103 Dětské chodítko

Dětské chodítko se prodává ve složeném stavu v plastové fólii. Skládá se z kovového rámu bleděmodré barvy, plastové konstrukce zelené barvy a oranžovým pultíkem. 

Riziko: poranění

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

 

Najdete nás také na  

Tuto zprávu Vám zaslal dTest, o.p.s., Černomořská 419/10, Praha 10, IČ: 45770760 na základě přihlášení k odběru. Nemáte-li zájem o příjem takovýchto informačních sdělení, odběr můžete změnit přes tento odkaz