Předplatné

Výsledky testů

Poradna

Články

Kampaně

       

Milé příznivkyně, milí příznivci časopisu dTest,

na základě Vaší registrace Vám zasíláme přehled nebezpečných výrobků na serveru www.dtest.cz za uplynulý týden:

Panenka, 00410301 My BABY sada 3 panenek

Sada 3 panenek uzavřených v mikrotenovém sáčku. Panenky jsou vysoké cca 10 cm, s barevnými textilními šaty a dlouhými, barevnými vlasy. Na papírovém obale je uveden anglický text identifikující výrobek (My BABY), upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem), symbol Zeleného bodu, označení shody CE a země původu a tvrzení, že výrobek byl vyroben dle mezinárodních norem. Na bílé nalepené etiketě je uveden název v českém a slovenském jazyce (Panenka/ Bábika), číselný kód 00410301, dovozce, výrobce a upozorňující české texty (Není vhodné pro děti do tří let, hrozí spolknutí malých částí. Před předáním hračky dítěti odstraňte veškeré součásti obalu. Obal by měl zůstat zachován, obsahuje důležité informace. Barvy se mohou lišit od vyobrazeného.). Dále jsou zde uvedeny upozorňující texty ve slovenském jazyce, neexistující EAN kód, označení shody CE a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

Panenka s culíkem 15 cm

Plastová panenka vysoká cca 15 cm, s barevnými, dlouhými vlasy. Oblečena do barevných textilních šatů. Panenka je balena v uzavřeném mikrotenovém sáčku, kde je uvedeno varování před nebezpečím udušení z důvodu obsahu malých částí, země původu (MADE IN CHINA). Dále je zde uvedeno označení shody CE, recyklační symbol a upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let (vyjádřeno také piktogramem).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

ITEM NO: MH-158380 Panenka na zavěšení s velkou hlavou a výraznýma očima

Plastová panenka vysoká cca 11 cm, s dlouhými vlasy, s barevnými textilními šaty. Panenka má velkou hlavu s výraznýma očima a ušima. Panenka je volně ložena bez obalu. Bílá etiketa je nalepena na nohou panenky. Na etiketě je uvedena země původu (Čína), dovozce, ITEM NO: MH- 158380 a neexistující EAN kód.

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

ITEM NO: MH-158380 Panenka na zavěšení Mořská panna

Plastová panenka vysoká cca 15 cm, s dlouhými vlasy, s textilními šaty. Panenka má výrazné oči a uši, na hlavě má poutko k zavěšení. Místo nohou má plastový, barevný rybí ocas. Panenka je volně ložena bez obalu. Bílá etiketa je nalepena na rybím ocasu panenky. Na etiketě je uvedena země původu (Čína), dovozce, ITEM NO: MH- 158380 a neexistující EAN kód.

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

NO.AH2618490 Panenka Jing Ping Mei Shao Nv

Plastová panenka vysoká cca 24 cm, s dlouhými vlasy, s textilními šaty. Panenka je zabalena v uzavřeném mikrotenovém sáčku s obrázkem hlavy panenky, ev. s doplňky (hřeben, kabelka). V horní části obalu jsou uvedeny anglické texty identifikující výrobek (JING PIN MEI SHAO NV), upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem), země původu, symbol Zeleného bodu a označení shody CE. Na dolepené bílé etiketě je uveden český název (PANENKA), ITEM kód a neexistující EAN kód, země původu (Čína), dovozce a další informace v českém jazyce s chybami (Hračka není vondná pro děti od 3 let obsanui zmué části). Dále je zde uveden piktogram nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let, označení shody CE, symbol Zeleného bodu a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

No.PF010 Panenka FASHION Beauty, LOVELY GIRL

Plastová panenka vysoká cca 26 cm, typu Barbie, s dlouhými vlasy, s textilními šaty různých barev. Panenka je balena v papírové skládačce s průhledem a s obrázkem panenky. Na skládačce jsou uvedeny anglické texty identifikující výrobek a další texty (FASHION, Beauty, LOVELY GIRL, INTERESTING SELECTION OF POPULAR NOVEL, DIFFERENT KINDS OF CLOTHES, COLLECT THEM ALL!), symbol o nevhodnosti výrobku do 3 let (3+). Na spodní straně je uvedeno tvrzení, že výrobek byl vyroben dle mezinárodních norem, upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem), země původu a kód No.PF010. Na dolepené první etiketě je uveden český název (Panenka), kód ITEM NO: MH41678, neexistující EAN kód, země původu (Čína), dovozce, upozornění v českém jazyce s chybami (Hračka není vhodná pro děti do 3 let, hrozí nebezpečí, součástí používá se k účelům k ně muž je určena). Dále je zde uveden piktogram nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let, označení shody CE, symbol Zeleného bodu, recyklační symbol a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“). Na dolepené druhé etiketě je uveden český název identifikující výrobek (Sada gumiček na tvoření náramků), země původu, dovozce, upozornění v českém jazyce s chybami, kód ITEM NO: MH-173358, neexistující EAN kód, piktogram nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let, označení shody CE, symbol Zeleného bodu, recyklační symbol a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

NO.2430 Panenka Beautiful girl, Fashion girl, Fashion doll

Plastová panenka typu Barbie, s dlouhými vlasy, s textilními šaty různých barev. Panenka je balena v papírové skládačce s průhledem. Na skládačce jsou uvedeny anglické texty identifikující výrobek a další texty (BEAUTIFUL GIRL, BEAUTIFUL FASHION GIRL, FASHION DOLL, Fashion Girl THE GIRLS´FAVORITES, WISHING YOU A WORLD OF HAPPINESS AND LOVE AS ALL YOUR DREAMS COME TRUE), symbol o nevhodnosti výrobku do 3 let (3+). Na spodní straně je uvedeno tvrzení, že výrobek byl vyroben dle mezinárodních norem, země původu, upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem), označení shody CE, symbol Zeleného bodu a recyklační symbol. Na kartonu je nalepena bílá etiketa s českým názvem (Dětská panenka), s informačními českými texty (Varování! Nevhodné pro děti do 3 let. Nebezpečí udušení zalknutím nebo vdechnutím drobných součástí. Před použitím odstraňte všechny visačky, obaly, a jejich plastová poutka. Děti musí používat hračku pod dozorem dospělé osoby. Dopročujeme, abyste si tento obal uschovali pro pozdější potřeby.), informační texty ve slovenském jazyce, ITEM NO: 2430 6d8x144, neexistující EAN kód, dovozce, výrobce, země původu, upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let (vyjádřeno také piktogramem), označení shody CE, symbol Zeleného bodu, recyklační symbol a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

NO. 6619 Koník my Little Pegasus

Barevní, plastoví koníci s hřívou a ocasem na česání, o velikosti cca 15 cm. Jedno balení obsahuje 2 kusy (jednorožce a koníka s křídly- Pegase). Součástí balení jsou plastové hřebínky a sponky. Koníci jsou baleni v papírové skládačce s plastovým průhledem. Na skládačce jsou uvedeny anglické texty identifikující výrobek a další texty (my Little Pegasus, Happy every day, The most popular giFt For the children, JIN MEI TOY), upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic, označení 3+. Na zadní straně skládačky jsou uvedeny upozornění v několika jazycích, upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem), dále je zde uvedeno tvrzení, že výrobek byl vyroben dle mezinárodních norem, země původu, označení shody CE, symbol Zeleného bodu a kód NO.6619-. Na kartonu je nalepena etiketa s českým názvem (Koník na česání sada 2ks), uvedený kód Item No: 4964454, upozornění v českém jazyce a dalších jazycích (CZ-Nevhodné pro děti do 3 let, Nebezpečí spolknutí nebo vdechnutí malých dílků), země původu (P.R.C.), distributor, výrobce, upozornění o nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let (vyjádřeno také piktogramem), označení shody CE, symbol Zeleného bodu, recyklační symbol a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a uvedený EAN kód.

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

NO.503 Panenka Sweet days

Plastová panenka vysoká cca 27 cm, typu Barbie, s dlouhými vlasy, s textilními šaty různých barev. Panenka je balena v papírové skládačce s průhledem. Na skládačce jsou uvedeny anglické texty identifikující výrobek a další texty. Na přední straně jsou uvedeny texty (Sweet days, BEATIFUL FASHION START FROM HERE!, 3+). Na zadní straně skládačky jsou uvedeny texty v anglickém jazyce, upozornění ohledně nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let z důvodu nebezpečí udušení kvůli obsahu malých částic (vyjádřeno také piktogramem), dále je zde uvedeno tvrzení, že výrobek byl vyroben dle mezinárodních norem, země původu, označení shody CE, symbol Zeleného bodu, recyklační symbol a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a kód NO.503, upozornění v několika jazycích. Na dolepené etiketě jsou uvedeny informační české texty s chybami (Dovoxce:, Hračka není vnodná pro deti do 3 lethra, Obsanuje zmuečasti, Země puvodu. čina), neexistující EAN kód a označení ITEM NO 503AA, označení shody CE, symbol Zeleného bodu, recyklační symbol a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí, symbol nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let.

Riziko: chemické

Obdélník: se zakulacenými rohy: Detail produktu

 

Najdete nás také na  

Tuto zprávu Vám zaslal dTest, o.p.s., Černomořská 419/10, Praha 10, IČ: 45770760 na základě přihlášení k odběru. Nemáte-li zájem o příjem takovýchto informačních sdělení, odběr můžete změnit přes tento odkaz